SOMMELIER

Witam,

Jestem sommelierem pasjonatem, który swoją wiedzę zyskał w międzynarodowej szkole Wine & Spirit Education Trust of London i w wielu prestiżowych warszawskich restauracjach takich jak Marconi Bristol, Belvedere, KOM, GAR, jak również u importerów czołowych producentów win.

Jestem członkiem stowarzyszenia Loża Dżentelmenów krzewiącego kulturę degustacji i znajomości tego zacnego trunku.

Na przestrzeni 7 lat, w czasie pozyskiwania wiedzy sommelierskiej, miałem przyjemność poprowadzić jak i uczestniczyć w wielu degustacjach komentowanych, wine dinnerach i szkoleniach związanych z winem, pozwalających mi jednoczenie poznać gusta polskiego konsumenta.

 

Sommelier01

 

Dzięki wiedzy pozyskanej na przestrzeni lat nabyłem uprawnień i umiejętności aby szkolić i promować winiarski styl w kraju, który dopiero otwiera się na ten prestiżowy i jakże ciekawy nurt.

Z pełną świadomością i satysfakcją pragnę przedstawić Państwu kolekcję win prestiżowego regionu Rias Baixas, które uwiodą Państwa swoją niepowtarzalnością i świeżością flagowego szczepu tego regionu jakim jest Albariño.

Letni czas sprzyja temu, aby cieszyć się orzeźwiającą i wysublimowaną nutą wina z północy Hiszpanii w połączeniu z owocami morza jak i tłustymi rybami takimi jak np. halibut.

 

Maciej Przepórkiewicz