PRODUCENT

WINNICA

Adega Rubén jest firmą rodzinną, zajmującą się wytwarzaniem i sprzedażą białego wina, z jego gwarancją pochodzenia (D.O.) Rias Baixas. Nasza winnica posiada ten przywilej, iż jest prowadzona bezpośrednio przez swoich właścicieli, a w okresie winobrania nasze winogrona zbierane są tylko i wyłącznie rękoma członków naszej rodziny i naszych przyjaciół.

adega01         slide04

To właśnie dzięki nim, ich maksymalnemu wysiłkowi uzyskujemy wyśmienite winogrona, które są podstawą naszego produktu. Aktualnie posiadamy własną produkcję w wysokości 50.000 butelek, chociaż winnica posiada dużo większą zdolność produkcji.

 

image7         dyplom         medal

 

Historia naszej winnicy rozpoczęła się już kilka dekad temu, ale to rok 1990 dał energetyczny impuls i restrukturyzację naszych winogron na odmiany endemiczne (miejscowe) galicyjskie. Kultywujemy i wytwarzamy albariño, gatunek
o ogromnym walorze enologicznym. Jego owoc jest głównym (podstawowym) surowcem z którego wytwarzamy wina naszej marki Vila do Corpus.

Nazwa Vila do Corpus pochodzi od zwyczaju (obyczaju) który powstał z początkiem wieku, kiedy to lokalni mieszkańcy zaczęli pokrywać kwiatami i innymi roślinami nierówne ulice którymi miała przejść procesja Najświętszego.
W dniu dzisiejszym, owocem tego zwyczaju jest święto deklarowane jako wydarzenie o ogromnym, międzynarodowym znaczeniu turystycznym. Od 1980 roku, kiedy to Ponteareas deklaruje się jako Villa (miasteczko), rodzi się nasza marka.

 

adega03         dywany

 

MARKA Vila do Corpus

Wino o kolorze słomianożółtym, czyste i błyszczące, o intensywnym i owocowym aromacie (zapachu) o sensacjach,
w których dominuje jedyny rodzaj winogrona. Eleganckie, oleiste i “długie” w smaku, o wyważonej kwasowości i stopniu zawartości alkoholu (12,5% vol.) W posmaku ponownie wyraźnie przypomina sensacje o charakterze owocowym,
szczególnie “na nosie”.

Oprócz swoich charakterystycznych cech jako wino białe, posiada zdolność do wyróżnienia się na jakiejkolwiek gastronomicznej uroczystości.

 

Producent białego wina marki Vila do Corpus

 

ADEGA RUBEN to rodzinna firma z wieloletnim doświadczeniem i bogatą tradycją w tworzeniu wina. Kultywujemy i wytwarzamy albarino, gatunek o ogromnym walorze enologicznym. Jego owoc jest podstawowym surowcem, z którego wytwarzane jest wino VILA DO CORPUS – prawdziwa duma naszej oferty.

Z myślą o Klientach najbardziej wymagających oferujemy wysokiej klasy, eleganckie białe wino o słomianożółtym kolorze, intensywnym owocowym aromacie i wyważonej kwasowości, które z powodzeniem sprawdzi się w towarzystwie owoców morza, białych mięs i makaronów.

Jako producent wina możemy Państwu zagwarantować, że VILA DO CORPUS to wino posiadające wyjątkową zdolność do wyróżniania się na gastronomicznych uroczystościach.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!